Kufle i Kapsle to pub z piwem rzemieślniczym, który w 2013 założyło 4 architektów. Nieprzerwanie od 6 lat przyciąga rzesze chętnych poznawania nowych, niezwykłych smaków, jakie oferują, niezmordowane w ich tworzeniu, małe browary rzemieślnicze.

Kufle i Kapsle to miejsce dla wszystkich, egalitarne w pełnym tego słowa znaczeniu. Spotkacie tu zarówno swoją babcię, motorniczego, jak i gwiazdę filmową. Kufle i Kapsle są już w trzech miejscach w Warszawie – w Śródmieściu, na Żoliborzu i na Powiślu. Każdy lokal to odmienna historia, inne wnętrza – dopasowane do charakteru budynku.


Śródmieście, ul. Nowogrodzka – XIX wieczna kamienica – bar i część mebli wykonana z pokrytych politurą bardzo starych szaf, kredensów i buduarów, które w dużej części uratowano ze śmietnika.


Żoliborz, ul. Popiełuszki – dawna drukarnia, tu jest nieco surowiej, industrialnie – beton, stal i sklejka szalunkowa.


Powiśle, ul. Solec – plomba z lat 70, najnowsze dziecko Kufli i Kapsli, uznane przez wielu gości za najpiękniejsze. Tutaj ściany i sufity odarto ze zbędnych ozdobników, ukazując prawdę o ówczesnym budownictwie. Surową przestrzeń ociepla „boazeria” stworzona z pociętych, błyszczących meblościanek rodem z PRL. Całość wypełnia mieszanina kolorowych, wyszukanych mebli, które po części znaleziono na śmietniku i uratowano, po części sprowadzono ze Skandynawii albo otrzymano w spadku po cioci.


Właściciele Kufli i Kapsli intensywnie myślą o otwarciu kolejnego pubu. Interesuje ich przede wszystkim gęsto zaludniona, miejska przestrzeń o zróżnicowanej funkcji. Stąd wybór prawdopodobnie padnie na Mokotów.

W Kuflach i Kapslach każdy znajdzie coś dla siebie. Do wyboru jest około 80 stylów piwa, które wciąż się zmieniają. Jak wpadniecie tydzień później, może się okazać, że wszystko jest inne. Nowe piwa, nowe doznania, nowa przygoda. Od początku działalności przez krany Kufli i Kapsli przepłynęło 6000 różnych piw z ponad 200 browarów! Ceny zaczynają się od 10 zł, a kończą nawet na 200 zł za pół litra piwa. Możecie trafić zarówno na doskonale zimnego, goryczkowego i świetnie pijalnego pilznera, na słodki owocowy koktajl, ale może się zdarzyć, że Wasz wieczór zakończy lepki, smolisty, ciężki wywar, którego smaku nie zapomnicie do końca życia. Zaufajcie barmanom! Do piwa puby oferują przekąski na ciepło i zimno, które dobrano na podstawie smaku, dobrego składu i braku oleju palmowego. Na Powiślu dodatkowo z powodzeniem realizowany jest eksperyment, polegający na tym, że goście korzystają z pełnej oferty zaprzyjaźnionych restauracji, dzięki temu po kilku lub kilkunastu minutach na swoim stoliku możemy spodziewać się gorących, aromatycznych pierożków Dim Sum, egzotycznej kanapki kubańskiej lub doskonałej pizzy z uznanej na Powiślu i modnej pizzerii Viaduct.


Wyjątkowość Kufli i Kapsli to nie tylko świetna, zróżnicowana oferta. Ich atutem jest niezastąpiona i często niespotykana gdzie indziej luźna i bezpretensjonalna atmosfera. To ten specyficzny mikroklimat tworzy Kufle i Kapsle. Będąc w środku, gdzie często jest jak w ulu, czujesz, że jesteś we właściwym miejscu o właściwej porze, a otaczają Cię właściwi ludzie.