Kto z nas nie lubi celebrować porannej kawy czy herbaty w ulubionej filiżance, kubku? Nie bez powodu mówi się, że smakuje ona lepiej w pięknej oprawie. Jeśli w Twojej kuchni brakuje naczyń z porcelany, koniecznie musisz odwiedzić sklep przy ulicy Kredytowej 2 w Warszawie, a zrozumiesz o co tyle hałasu… 🙂

autor: Irina Grishina

Sklep Porcelanowa prezentuje autorską kolekcję porcelanowych naczyń do kawy JAZZ, zaprojektowaną przez Olgę Milczyńską, ceramiczkę i założycielkę August Design Studio. Wzór miał być nowoczesny i miejski – taki właśnie jest charakter tej kolekcji, a inspiracją do jej powstania stały się lata 20. i 30. XX wieku. Punktem wyjścia była prosta gama kolorystyczna awangardy i rytm glissando. Dekorację serwisu stanowią proste linie zestawione z falą tworzące wzór podążający za tektoniką naczynia. Błękit, czerwień i żółty wzorowane są na palecie dekad, w których królował jazz, a tempo sztuce nadawały awangardowe grupy abstrakcjonistów.

W równej mierze co muzyka, inspirowała mnie polska awangarda, zwłaszcza Kobro i jej rozumienie rzeźby czyli również przedmiotu jako formy otwartej, która wiąże się z otoczeniem, stąd obecność linii, które wychodzą poza zewnętrzny obrys i wypełniają proste formy filiżanki. Energia kolejno następujących po sobie kształtów wytwarza rytm czasoprzestrzenny – tłumaczy Olga Milczyńska.

autor: Marlena Norowska

Na zestaw, wyprodukowany w Fabryce Porcelany „Krzysztof” w Wałbrzychu składają się filiżanka do herbaty, filiżanka do espresso, dzbanek, mlecznik, cukiernica i dwa rodzaje deserowych talerzy.
Wzór został naniesiony na cieszący się popularnością od lat fason porcelany SOLO – proste, smukłe, ponadczasowe formy. Kilka lat temu fabryka zaprosiła do współpracy artystów projektantów – Marię Jeglińską, Marka Mielnickiego, Magdę Pilaczyńską czy Kaję Kusztrę – zaprojektowane przez nich dekoracje stworzyły linię Design wałbrzyskiej fabryki. Mamy nadzieję, że JAZZ wpiszę się w tę tradycję i wzbudzi zainteresowanie klientów.

Serwis jest dostępny wyłącznie w Porcelanowej – w sklepie stacjonarnym i w sklepie internetowym. Sprzedawany pojedynczo lub w zestawach dla 6 osób. Zestaw dedykowany jest ludziom kreatywnym, ceniącym dobry, współczesny design zakorzeniony w tradycjach polskiego wzornictwa lat przed i powojennych. Naczynia z kolekcji JAZZ to propozycja dla kancelarii, pracowni architektonicznych, nowoczesnych open space’ów, dla informatyków, twórców, artystów i projektantów. Wpisze się zarówno w nowoczesne jak i klasyczne wnętrze. Wygodna w użyciu, dostępna cenowo.

Zapraszamy do sklepu Porcelanowa gdzie zawsze można dotknąć i zobaczyć nie tylko autorski serwis, ale niemal cały przekrój współczesnego, polskiego szkła i porcelany z małych pracowni ceramicznych i dużych fabryk czy hut. Kolekcje dostępne również na stronie www.porcelanowa.com