Pardon, To Tu – wyjątkowe miejsce na muzycznej mapie Warszawy. Otwarto je w 2011 r. i przez 8 lat, realizując autorski program, zorganizowano ponad 600 koncertów, spotkań autorskich i warsztatów plastycznych dla dzieci. Ponadto znajduje się tam również księgarnia i sklep płytowy. Organizowane głównie koncerty spoza mainstreamu – od awangardy, free-jazzu, folku przez muzykę eksperymentalną, rock, singer-songwriter do afrobeatu i world music. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się dwu- lub wielodniowe rezydencje koncertowe.

fot. Adam Krause

Program koncertowy jest niekomercyjny i nie jest wspierany finansowo z ministerialnych lub miejskich dotacji oraz sponsorów. Przez pierwsze 6 lat działalności, klub Pardon, To Tu mieścił się w ścisłym centrum Warszawy przy Placu Grzybowskim. Pod koniec lutego 2017 nastąpiła konieczność przeprowadzki klubokawiarni w związku z wyburzeniem dotychczasowego budynku.

Na zaproszenie Nowego Teatru (znajdującego się na warszawskim Mokotowie) w 2017 r. i 2018 r. sezonowo (od maja do końca września) kontynuowano tu kulturalną i barową działalność. W międzyczasie, od lutego 2017 r. pracowano nad nowym całorocznym domem przy metrze Politechnika, którego otwarcie odbyło się 07.06.2019 koncertem “Orlando Julius & The Heliocentrics“.

fot. Paulina Myśliwiec

Dziś Pardon, To Tu zaprasza całorocznie, 7 dni w tygodniu, od godziny 9:00 (w weekendy od 10:00), do ostatniego gościa, nie tylko na wydarzenia kulturalne ale również całodniowo na śniadania, lunche, stałe pozycje z menu, smaczną kawę, oraz duży wybór dobrych alkoholi (piwa, wina, alkohole wysokoprocentowe).

W 2017 r. Pardon, To Tu został wyróżniony przez legendarny duński Roskilde Festival i stowarzyszenie organizujące ten festiwal, Roskilde Festival Charity Foundation za 6-letnią muzyczną i kulturalną działalność przy Placu Grzybowskim. Od założenia festiwalu w 1971 r., takie wyróżnienie po raz pierwszy trafiło do Polski.

Na początku 2016 r., trzeci rok z rzędu Pardon, To Tu został nominowany do kulturalnej nagrody “Wdechy” Gazety Wyborczej (Dodatek “Co Jest Grane”) w kategorii “Miejsce Roku” którą ostatecznie dostał od redakcji oraz publiczności.

fot. Kamil Wróblewski

W uzasadnieniu Pana Łukasza Kamińskiego czytamy:

“Piąty rok świetnej działalności. Gdyby wszystkie lokale w Warszawie – od klubów, przez bary i klubokawiarnie – trzymały niezmiennie tak stabilnie wysoki poziom, życie muzyczno-nocno-kulturalne kwitłoby jeszcze intensywniej. Pod względem programu Pardon To Tu nie ma w Polsce wielu sobie równych, regularnie i ze sporym natężeniem grywa tu światowa czołówka nowoczesnego jazzu, awangardy, muzyki improwizowanej, folku. Co więcej klub nie sięga po pomoc wielkich sponsorów, nie szuka wsparcia u nikogo, kto mógłby żądać artystycznego kompromisu, a opiera się na wyczuciu, guście prowadzących klub Daniela Radtkego i Magdaleny Dudek. To już trzecia z rzędu nominacja do Wdech dla Pardon, To Tu.”

Szukasz miejsca gdzie rano zjesz śniadanie, a wieczorem pobawisz się na koncercie? Koniecznie odwiedź Pardon, To Tu! 🙂 Więcej info na: https://pardontotu.pl/