Z cellulitem zmaga się  większość z nas. Dosięga on zarówno osoby szczupłe, jak i te o pełniejszych kształtach. I chociaż żadna z nas nie powinna się go wstydzić, to jednak większość marzy o zmniejszeniu jego widoczności. Jeśli jesteś jedną z nich – docenisz fakt, że peeling kawowy to jeden z  najskuteczniejszych sojuszników w walce z cellulitem!

Robusta czy arabica?

Zawartość substancji biologicznie aktywnych, w tym kofeiny, w kawie jest silnie uzależniona od gatunku kawowca, z którego pochodzą nasiona i od procesu palenia ziaren. O ile arabica, ze względu na swój łagodny smak jest bardziej doceniana przez kawoszy, o tyle w przypadku kosmetyków sytuacja wygląda inaczej. Liczby przemawiają za robustą – zawiera ona ponad 2 razy więcej kofeiny. Ten wyjątkowy alkaloid, dzięki swoim właściwościom pobudzającym i drenującym stymuluje do pracy naczynia krwionośne, przyspieszając krążenie krwi. Poprawa mikrokrążenia w tkankach, sprzyja usuwaniu toksyn zalegających w organizmie i wpływa na kondycji samej skóry, która staje się jędrna, gładka, o wyrównanym kolorycie. Rozpatrując dobroczynne działanie kawy, warto pamiętać także o innych substancjach aktywnych, które kryją się w ziarnach kawy. Kawa to między innymi doskonałe źródło silnych przeciwutleniaczy, takich jak należący do polifenoli i wykazujący właściwości antybakteryjne kwas chlorogenowy. To właśnie dzięki związkom polifenolowym, kosmetyki bazujące na kawie działają przeciwstarzeniowo – wpływają między innymi na opóźnienie procesu rozpadu witaminy C w skórze, przez co hamują powstawanie zmarszczek oraz wygładzają istniejące. Pamiętaj – fusy z kawy nie spełnią twoich oczekiwań. Są one w dużej mierze pozbawione aktywnych składników, w tym kofeiny.

Fot. Peeling kawowy Magiczny Węgiel Active Charcoal, cena 25 zł/100 g, www.bodyboom.pl

Bazuje na kawie robuście, dzięki czemu działa o wiele skuteczniej na cellulit. Zawarty w nim węgiel aktywny jak magnes przyciąga do siebie zanieczyszczenia i toksyny, dogłębnie oczyszczając skórę, a dzięki właściwościom antybakteryjnym i przeciwzapalnym – skutecznie łagodzi zmiany zapalne i koi podrażnienia. Efekt miękkiej, aksamitnie gładkiej i jędrnej skóry zapewniają także zawarte w peelingu masło kakaowe, cukier brązowy i różowa sól himalajska, a oleje: arganowy, makadamia i ze słodkich migdałów zapewniają skórze odpowiednią dawkę nawilżenia i wzmacniają barierę hydrolipidową naskórka.

Jak go stosować?

Dwa razy w tygodniu nałóż peeling na mokrą skórę i masuj okrężnymi ruchami. Aby wykorzystać potencjał zawartych w kosmetyku składników – pozostaw peeling na skórze przez ok. 3-5 minut. Regularny peeling usprawnia krążenie limfy i usuwa nadmiar wody z tkanek, a tym samym wpływa na zmniejszenie obrzęków. Dodatkowo kofeina zawarta w kawie poprawia mikrokrążenie ułatwiając usuwanie toksyn i zwiększając dotlenienie tkanek, a to wpływa na poprawę wyglądu skóry i zmniejsza widoczność cellulitu.

Wszystkie peelingi marki BodyBoom dostępne są również w drogeriach Rossmann na terenie Warszawy – wypróbuj koniecznie! 🙂