Portfolio marki Knoll obfituje w znakomite klasyki designu dwudziestego wieku. Niektóre dostępne są również w wersjach ogrodowych. Takie modele mogą znaleźć się nie tylko w naszych domach. Ikoniczne projekty designerów takich jak słynny Eero Saarinena czy Harry Bertoia mają swoje wersje przeznaczone na zewnątrz.

Należą do nich kultowy stół i stoliki kawowe Tulip projektu Eero Saarinena z blatami z barwionego szkła czy pochodzące z początku lat 50. krzesło i fotel Harry’ego Bertoia z oparciem i siedziskiem w formie kratownicy. Propozycją do zewnętrznej strefy wypoczynku jest również krzesło z ramą z teku zaprojektowane przez Jensa Risoma w 1943 roku albo współczesny klasyk, czyli organiczne w formie krzesło Washington Skeleton autorstwa David Adjaye. Współcześnie wyglądają również proste stoły oraz siatkowe krzesła i leżaki Richard Schultza, chociaż powstały w połowie lat 60.

Marka Knoll proponuje meble, które mimo upływu lat nadal spełniają potrzeby użytkowników i odpowiadają na ich styl życia. Istotą marki jest świadomość tego, że design powinien być zrównoważony. Dlatego wysokiej jakości meble Knoll są wolne od wpływu chwilowych mód. Warto podkreślić, że są to meble kupowane na całe życie.

Modele dostępne są w showroomie MOOD i na www.mood-design.pl