Organizacja pozarządowa Kwiat Kobiecości to dzieło Idy Karpińskiej oraz wielu kobiet, które pokonały raka szyjki macicy. Z bólu, choroby powstała jedna z większych inicjatyw na rzecz edukacji, profilaktyki w Polsce.

Obecnie kwiat kobiecości postawił sobie wyzwanie zbudowania CYTOBUSA, który będzie jeździł po Polsce. W cytobusie każda kobieta będzie mogła przebadać się za darmo. Kwiat Kobiecości zajmuje się nie tylko profilaktyką raka szyjki macicy, ale także wspieraniem kobiet, które tak jak założycielka stanęły przed informacją o tym, że są chore.

Z samą historią choroby Idy, wiąże się paradoksalnie dużo pięknych, wzruszających i dobrych momentów, o których możecie przeczytać w ebook:

Diagnoza: Rak szyjki macicy (https://linkd.pl/79d4),

Reżyser: życie

bohaterki: Ida Karpińska, Katarzyna Wysocka (https://www.instagram.com/idakarpinska/ oraz https://www.instagram.com/katarzyna__wysocka/)

Kwiat Kobiecości, jako Inicjatywa ogólnopolska działająca na rzecz kobiet jest wspierana przez polskie gwiazdy m.in Anię Dereszowską, Magdę Gessler, Andrzeja Piasecznego, Annę Korcz i wielu innych. Wsparcie gwiazd powoduję, że inicjatywa zapoczątkowana w Warszawie na Bielanach swoim zasięgiem objęła całą Polskę.

W ciągu roku w ramach spotkań edukacyjnych i profilaktycznych przedstawiciele fundacji spotykają się z ponad 30 000 kobiet! Dodatkowo Kwiat Kobiecości posiada grono wybitnych ekspertów, które wypowiada się w sprawach trudnych związanych z rakiem. Dzięki czemu, kobiety zgłaszające się do Kwiatu Kobiecości mogą uzyskać wsparcie i pomoc. Wsparcie które jest bardzo potrzebne ponieważ 5 na 7 kobiet umiera z powodu zbyt późnego wykrycia raka szyjki macicy. Dlatego Kwiat Kobiecości zbiera na budowę CYTOBUSA, organizację można wspierać za pomocą strony www lub wchodząc na media społecznościowe i przekazując datek na ten cel.

Symbolem fundacji jest bransoletka niezapominajka, którą można kupić w sklepie z misją (https://www.kwiatkobiecosci.pl/sklep/). Cała kwota z zakupu bransoletki i innych produktów ze sklepu przekazywana jest na rzecz fundacji i budowy CYTOBUSA. W sklepie można kupić produkty partnerów Kwiata Kobiecości, którzy przekazując środki ze sprzedaży wybranych produktów prezentowanych na stronach sklepu z misją wspierają budowę cytobusa. Wystarczy chcieć, aby pomóc, ponieważ WYKRYCIE OZNACZA ŻYCIE.