Polacy pokochali skandynawskie, minimalistyczne wnętrza i coraz częściej to właśnie styl krajów Skandynawii wybierają do aranżacji swych domów. Coraz większą rolę przywiązują również do mebli i dodatków, które nadają tym domom klimat i wyjątkowy, niepowtarzalny charakter. Za ich sprawą, Ty również możesz całkowicie odmienić swoje wnętrza! O jakich meblach i dodatkach mowa? Oto garść inspiracji i wskazówek!

Niezwykłe fotele

Tym, co bez wątpienia warto mieć w swoim domu, jest fotel – wygodny, komfortowy, wykonany z solidnych, trwałych materiałów. A gdyby jeszcze posiadał podłokietniki przypominające obejmujące od tyłu łapy niedźwiedzia? Brzmi intrygująco, prawda? Takie fotele, będące zarazem repliką słynnego projektu Teddy Bear Chair, czekają na klientów sklepu Artensen. Meble dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej tapicerek oraz drewna, dzięki czemu bez trudu dopasować można je do stylistyki urządzanych pomieszczeń. To jednak nie koniec „fotelowych” inspiracji – w tym samym sklepie znajdziesz słynny fotel Łabędź inspirowany kultowym Swan Chair zaprojektowanym przez uznanego projektanta, Arne Jacobsena.

Krzesła, które robią wrażenie

Nie tylko oryginalne fotele przyciągają uwagę miłośników nowoczesnego designu – ciekawym elementem wystroju Twoich wnętrz mogą stać się również krzesła. Zarówno te do jadalni, jak i biurowe projektowane są dziś w niebanalnych kształtach, kolorach i wzorach. Często nawiązują do mebli, które znamy jeszcze z ubiegłych stuleci, np. Do projektów słynnego małżeństwa Eamsów, które w XX wieku doceniano za innowacyjność, wygodę i ponadczasową estetykę. Pomimo upływu lat, meble te wciąż doskonale wpisują się w obowiązujące wnętrzarskie trendy i sprawiają, że uzupełnione nimi wnętrza zyskują niepowtarzalny klimat i styl.

Efektowne stoliki kawowe

To zaskakujące, jak jeden, niewielki mebel, może odmienić całe wnętrze. Przekonują się o tym osoby, które decydują się na zakup efektownego stolika kawowego na stalowych nóżkach lub kolorowego, rzeźbiarskiego stolika będącego repliką projektu Curtisa Poppa. Rozmaite opcje kolorystyczne sprawiają, że meble te w prosty sposób dopasować można do pozostałych elementów wystroju, a jednocześnie wciąż wyróżniają się oryginalnym designem. Co istotne, te niewielkie stoliki sprawdzą się nie tylko w salonie – możesz umieścić je w dowolnej przestrzeni. Wybierając stolik kawowy, pamiętaj, że diabeł tkwi w szczegółach – wybierz model z ciekawym, ozdobnym detalem, np. rączką przymocowaną do blatu. Jeśli szukasz stolika do pokoju dla dzieci, najlepszy będzie okrągły, pozbawiony ostrych, geometrycznych kątów.

Więcej niż oświetlenie

Jeśli myślisz, że jedynym zadaniem lampy jest oświetlenie wnętrz, zmień myślenie! Dziś lampy mogą być prawdziwie designerskim dodatkiem, które dopełni wnętrze i całkowicie zmieni jego charakter. Zastanawiasz się, o jakich lampach mowa? Przede wszystkim mamy na myśli te industrialne, utrzymane w stylistyce przypominającej zakłady przemysłowe minionych dekad.

Gdy wybieramy meble i dodatki, ważna jest dla nas wygoda i względy praktyczne. Ale nie tylko one mają znaczenie! Istotny jest także ciekawy design, klimat i niepowtarzalny charakter. Jeśli chcesz odmienić swoje wnętrza, szukaj nietuzinkowych form, kolorów i kształtów, daj się ponieść fantazji i zaufaj kultowym, uznanym projektom. Zapraszamy do odwiedzin: https://artensen.com